Головне меню
Кліщі. Що робити
  • Категория:
  • Автор:
    Сухоручкина Оксана
  • Рейтинг:
    0.0/0

Чим небезпечні кліщі? Що необхідно знати? Як правильно видалити кліща зі шкіри.

З приходом тепла, люди все частіше виїзджають для відпочинку на природу. Любителі активного відпочинку мають бути обачні, адже розпочався сезон кліщів. Тому потрвбно знати чим небезпечні кліщі, як себе та своїх дітей уберегти від укусу кліща, і що робити коли кліщ проник в шкіру.

Чим небеспечний укус кліща:

Кліщі є переносниками багатьох дуже небезпечних захворювань. Найбільш частими є кліщовий енцефаліт і кліщовий бореліоз. В Україні кліщовий енцефаліт може зустрічатися в поодиноких випадках у людей які подорожують в ендемічні зони, а от бореліоз, нажаль, не рідкість. По різним даним від 10до 40 % кліщів в північних і західних регіонах країни інфіковані бореліями. В Україні найбільша поширеність інфікованих кліщів зустрцчається в північних і західних регіонах. Але не кожна укушена інфікованим кліщем людина захворіє на бореліоз. Сприятливість до цього захворювання індивідуальна.

Кліщі дуже небезпечні для маленьких дітей, тому, що слина кліща містить нервово-паралітичну отруту, яка знеболює місце укуса. Цим кліщ робить себе непоміченим. Для дорослої людина мікродоза отрути не викликає проблем, у дитини може викликати параліч рук і ніг. Так званий кліщовий параліч.

Після укуса може виникнути інфікування місця укусу і розвинутися гнійне запалення.

Пролфілактика:

  • Перед походом в ліс необхідно одягнути щільний одяг з максимальним прикриттям відкритих ділянок шкіри, надягнути високе взуття (чоботи), прикрити голову капішоном;
  • Нанести на відкриті ділянки шкіри репіленти- препарати для захисту від кліщів та комах. Сучасні репіленти абсолютно безпечні і не токсичні для дорослих і дітей.
  • Після повернення з прогулянки обов’язково оглянути шкіру, особливо волосисту частину голови, позадувушні ділянки, між пальцями.
  • Хто планує їхати закордон для відпочинку , потрібно заздалегідь дізнатися чи країна або певний регіон, куди Ви плануєте їхати, не є ендемічним по кліщовому енцефаліту. Якщо регіон ендемічний – то ОБОВ»ЯЗКОВО потрібно зробити щеплення від кліщового енцефаліту. Так як захворювання небезпечне для життя і може залишити важкі наслідки для здоров»я.

Якщо немає можливості звернутися за медичною допомогою, допускається видалення кліща самостійно.

  • При наявності кліща , необхідно видалити його протягом першої доби, тому що передача інфекції частіше відбувається через 24 години після укусу.
  • Для цього необхідно взяти чистий пінцет або спеціальний інструмент для видалення кліщів ( продається в аптеках), обхопити кліща якомога блище до шкіри, не стискуючи черевце, злегка підтягнути вверх, трохи потримати в натягнутому стані. Це ослабить кліща. А далі повільно, не різко тягнути вверх. Кліщ поступово видалиться.
  • Місце укусу обробити розчином антисептику і можна на короткий чаз закрити місце укусу стерильним пластирем чи серветкою.
  • При потребі звернутися за медичною допомогою.
  • Видаленого кліща помістити в скляний флакон і віднести його в СЕС для виявлення факту інфікування його бореліями. При неможливості аналізу кліща, рекомендовано його спалити.

Чого не потрібно робити!

  • Мастити кліща маслом, керосином, спртом чи іншими речовинами. При таких маніпуляціях кліщ може відригнути в ранку інфікований вміст свого кишечника.
  • Припікати кліща розжареною голкою, проколювати кліща в рані
  • Не рекомендовано викручувати кліща, різко видьоргувати його. Це може викликати відрив його головки і інфікуваня ранки. Якщо це станеться необхідно звернутися до лікаря.
  • Чекати доки кліщ самостійно відпаде. Втрата часу збільшує ризик інфікування бореліозом.

Автор: Сухоручкіна Оксана - педіатр, дитячий невролог. Працює в Ірпені. Тел: 097 980 7107, 073 139 3988

Для того, щоб вибрати найкраще для своєї дитини, порадьтеся також з іншими батьками у спільнотах Irpin kids в facebook, telegram, viber
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar